Консультації по постановці управлінського обліку


Сьогодні впровадження та безперервна робота у сфері бюджетного планування і управлінського обліку дозволить оцінити і побачити справжню ефективність роботи компанії. Перед очима керівника — завжди повний пакет управлінської звітності: як по всьому бізнесу, так і по окремим його підрозділам. Складена з пазлів обліку єдина картина істотно підвищує швидкість і грамотність прийняття  управлінських рішень у компанії.


Управління та бюджетуванняГоловне завдання директора будь-якої організації — якомога ефективно використовувати її ресурси. Для досягнення цієї мети потрібно знати про їх наявність. І бухгалтерська звітність цієї інформації не надасть. Чому? — Вона орієнтована на інтереси держави, акцентуючи його увагу на фінансових показниках підприємства: обсягів продажів, чистого прибутку і її якості, інші дані. Податковий характер бухгалтерського обліку не сприятиме знаходженню та реалізації прихованих ресурсів компанії.

Тоді — як директор організації буде в курсі всіх її справ? Адже йому не можна помилятися, приймаючи управлінські рішення. Цю задачу вирішить побудова системи управлінської звітності — ретельний збір та аналіз даних про фінансову діяльність підприємства.

Показники, якими скупий бухоблік, але багатий управлінський:

 • максимальний період часу, необхідний для виконання замовлення;
 • оптимальне завантаження складських приміщень;
 • час, який буде витрачено на виписку в бухгалтерії однієї платіжки;
 • якою має бути точка беззбитковості виробленого товару або наданої послуги;
 • число Ваших клієнтів, які перейшли за період звіту до конкурентів, причиною чому  стала некомпетентність Ваших агентів або брак у продукції;
 • частка займаного ринку — вже контрольована компанією, або запланована до освоєння;
 • професіоналізм співробітників — його рівень і швидкість підвищення;
 • число браку продукції, що виготовляється на 1000000 виробів;
 • собівартість 1 од. виробленого товару;
 • інші показники системи управлінського обліку.

Саме внутрішній управлінський облік надасть керівництву дані, безцінні для впровадження результативної стратегії і тактики, розроблених на основі правильних управлінських рішень.


Фундаментом для їх прийняття є організована система бюджетування на підприємстві. Завдяки їй — Ви усвідомлено розподіляєте фінансові ресурси, підкріплюючи управлінські рішення потужної аналітикою бюджетного планування.

Як бюджетування точно планує фінанси компанії

 • Бюджетна форма, що відображає доходи і витрати по бізнесу — Вашу економічну ефективність.
 • Бюджет «переміщення» грошей — планування їх потоків.
 • Прогнозований баланс  —  відображає потенціал і фінансовий стан компанії.

Очевидно, повний план бюджету компанії без наявності хоча б однієї форми отримати неможливо. Адже бюджетне планування господарської діяльності — постановка чітких фінансових завдань на конкретний проміжок часу для досягнення поставлених вершин. І затверджений бюджет потрібно виконати —- це головне правило! Інакше, весь сенс розробки ефективної тактики і стратегії так і залишиться на етапі планування.


ЕФЕКТИВНИЙ УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК

ГНУЧКИЙ, ТОЧНИЙ, ІНФОРМАТИВНИ, ЯСНИЙ

Завдання експертів компанії РБО в області управлінського обліку — розробити клієнту таку систему, яка буде швидко і точно відображати відомості про роботу підприємства, надаючи йому унікальні переваги. Це означає, що створений управлінський облік забезпечить менеджерів компанії усіма даними, необхідні для оцінки поточного стану ввірених справ на відповідність поставленим завданням. Помітивши відхилення досягнутого від планового результату, вони можуть успішно відкоригувати його, враховуючи серйозність ситуації.

Управлінський облік не менше вимогливий до виконання, ніж бухгалтерський. Важливо розуміти цінність внутрішньої системи обліку — це той самий важливий бізнес-процес, як і всі інші в компанії: збір, обробка та зберігання отриманих даних. І швидкість аналізу отриманої інформації впливає на швидкість прийняття вірних стратегічних рішень в управлінні компанією.

Основні якості управлінського обліку на підприємстві

 • Оперативність — дані обліку завжди під рукою, щоб прийняти рішення вчасно.
 • Універсальність — управлінський облік повинен бути заснований за багатоваріантною методикою, що враховує його ефективність при перервах в компанії та виконанні в ній нескінченних бізнес-процесів.
 • Стислість і точність — внутрішній звіт повинен містити лише необхідні показники, описів яких вистачить для прийняття правильного рішення в сформованій ситуації.
 • Об'єктивність — суть управлінського обліку у фіксації економічної частини діяльності компанії, але ніяк не юридичної або бухгалтерської.
 • Економічна доцільність — вигоди від ведення управлінського обліку повинні завжди бути вище витрат на нього.


Особливість облікової політики — доцільна періодичність

Частота змін управлінського обліку — індивідуальна для кожного бізнесу. Це величезний плюс: самостійна оцінка необхідної періодичності його корегування та актуалізації впливає на гнучкість і вартість ведення облікової політики на підприємстві:

 • адекватність змін — частота коригувань підпорядковується змінам всередині компанії або зовнішніх умов, що дозволить вчасно на них реагувати;
 • витрати на коригування обліку — не перевищують вигод, отриманих від внесення нових правил;
 • порівнянність звіту — змінені правила обліку повинні передбачати і зіставляти показники попередніх періодів з поточними даними, що можливо при використанні коефіцієнтів перерахунку, що балансують статті та ін.


Що в результаті?

Ми розуміємо, що розробити і впровадити індивідуальну для підприємства систему управління і бюджетування — колосальна праця. І результати — не миттєво. Однак, щоб домогтися конкурентних — високих результатів для свого бізнесу, у Вас зобов'язаний бути план стратегічного розвитку.

Послуга управлінського обліку від фахівців компанії РБО — це успіх Вашої діяльності, що спирається на точний план, що відображає яким Ви бачите свій бізнес в майбутньому. І тільки тоді Вам буде відомо: «Як мені поступити сьогодні, щоб опинитися завтра в призначеній точці?». Іншого не передбачено.

Ціни на послуги

Постановка управлінського обліку

Фінансове планування, бюджетування

Управління грошовими потоками

Управління договорами

 

Безкоштовна консультація фахівців компанії «Реновація Бухгалтерського обліку»

Щоб отримати вичерпну відповідь на своє питання від наших фахівців, не забудьте будь ласка спочатку заповнити поля з контактною інформацією