Управління грошовими потоками


Щоб підтримувати бізнес на плаву, одного прибутку недостатньо. Компаняї зобов'язана мати гроші для оплати своїх рахунків. Збалансований грошовий потік — «фінансове здоров'я» будь-якого підприємства. Керувати ним  — чітко планувати дії в необхідній послідовності, щоб Ваш бізнес був прибутковим.


Упрвление денежными потокамиПорушення фінансової рівноваги внаслідок неконтрольованого грошового потоку — фактичних надходжень і витрат грошей в реальному часі, неминуче призведе до дефіциту бюджету. Можливі збитки підстерігають на кожному кроці: інфляція, невигідне вкладення або навпаки — упущений момент вигідного розміщення грошей, що закрило шлях до додаткового доходу. У підсумку,  неплатоспроможність організації — це пряма загроза його банкрутства, або втрата значної частини свого ринку.

Безумовно, у кожного підприємця — свої плани з розвитку бізнесу. Однак є правила, недотримання яких призводить до невтішних наслідків. На практиці, отримати прибуток від ведення діяльності — дещо простіше, ніж безпосередньо керувати грошима в компанії.

Який тоді існує результативний інструмент, щоб керувати грошовими потоками свого підприємства? Такий, щоб швидко дізнатися — який залишок / надлишок грошей, куди витрачена та, чи інша сума грошей? А де гарантії, що отримуються звіти взагалі правдиві? Подолати ці труднощі Вам допоможуть знання і практичний досвід фінансистів компанії РБО. Ми із задоволенням поділимося досвідом і напрацюваннями, надавши професійні послуги в організації управління грошовими потоками.

Аналіз грошових потоків — головний пріоритет


Економічна стабільність бізнесу — високий рівень його фінансової стійкості. Це потенціал, який неможливий без самофінансування підприємства. І досягти його можна шляхом аналізу грошового потоку, щоб згодом грамотно ним управляти і регулярно збільшувати прибуток.


Збалансованість обсягів використання і надходження грошей на підприємстві, їх синхронізація в часі — це гарантія ліквідності компанії, укладеної в продуктивному використанні коштів. Оцінка грошових потоків покаже реальний фінансовий стан бізнесу, а також — чи є у компанії необхідні резерви, щоб в необхідний момент вона мала достатню кількість грошей. На підставі проведеного аналізу грошового потоку підприємства буде складено детальний звіт — інформація, вкрай важлива і керівнику, а також — інвесторам і кредиторам.

Об'єкти грошових потоків

Діяльність компанії — успішна робота різних фінансових напрямків, які саме формують грошові потоки — надходження і витрати фінансів.

  1. Операційна діяльність — найбільше джерело прибутку підприємства. Її бюджет — гроші, які щодня в обороті: у виробництві, розподілі та реалізації товарів.

  2. Інвестиційна діяльність — характеризує майбутні доходи. Тут — грошові потоки спрямовані на придбання устаткування, будівель, ділянок землі тощо.

  3. Фінансова діяльність — грошові потоки від зовнішніх інвесторів (банків, акціонерів), які вкладають кошти в розвиток нових проектів Вашого бізнесу.

ПЛАТІЖНИЙ КАЛЕНДАР

Нагадає про зобов'язання. Забезпечить фінансову рівновагу.

Проведений аналіз потоків грошових коштів за всіма напрямами діяльності компанії дозволить впровадити в систему фінансового управління інструмент обліку руху грошей — платіжний календар. Підтримувати збалансованість фінансових потоків можна тільки його плануванням — короткостроковим, але таким, що відображає всі робочі процеси компанії, її обмеження і можливості.

Економічно обгрунтований і затверджений платіжний календар — ефективний план, щоб управляти грошовими потоками. Він вирішує конкретні завдання, визначаючи справжні фінансові надходження, і обов'язкові виплати в поточному місяці з чіткою структурою, розбитою на дні або тижні, контролює обмеження грошових коштів, розподілених і встановлених за створеними центрами фінансової відповідальності.

Короткострокове фінансове планування (у вигляді платіжного календаря) допускається за різним типом і ступенем деталізації. Незмінне одне — він повинен відбивати всю інформацію про використання та надходження грошей, про їхні залишки з подобовою розбивкою. Звіти, складені з даних платіжного календаря, підкажуть фінансисту ймовірність касових розривів і час їх появи, або — надлишок коштів. Це допоможе йому негайно змінити план майбутніх платежів.

Фінансова гнучкість компанії ключові аспекти

  • оперативне і грамотне управління грошовими потоками;
  • збільшення продаж, мінімізація витрат ресурсів компанії;
  • скорочення потреб бізнесу у зовнішніх кредитах за рахунок раціонального самофінансування, повний контроль наявних кредитних зобов'язань, підвищення довіри з боку інвесторів;
  • збільшення обороту капіталу підприємства;
  • скорочення ризиків, що ведуть до неплатоспроможності організації;
  • поява вільних (навіть на час!) ресурсів компанії для вигідних інвестицій, що забезпечують додатковий прибуток.

Послуги експертів компанії РБО в області фінансового і економічного консалтингу — це точний аналіз, грамотно і ефективно організовані грошові потоки Вашої підприємницької діяльності. Ви зможете не тільки досягти фінансового благополуччя, а й отримати дієві передумови для успішного розвитку бізнесу в майбутньому.

Ціна на послуги

Послуга  Ціна         
Розробка регламенту узгодження платежів і графіка проходження платежів

1 000 грн.

Розробка регламенту визначення пріоритету платежів

2 000 грн.

Розробка платіжного календаря

500 грн.

Розробка реєстру заявок на оплату 500 грн.
Впровадження системи управління грошовими потоками та контролю за виконанням БРГК Договірна

Допомога при автоматизації бізнес-процесів фінансового управління

Договірна

! Вартість послуг визначається індивідуально для кожного клієнта і базується на трудомісткості робіт, яка залежить від: видів діяльності компанії, специфіки компанії, ступеня автоматизації і якості обліку, а також спеціальних завдань замовника.

! Кожне Ваше замовлення індивідуальне і ми адекватно реагуємо на всі побажання з питань ціноутворення та взаєморозрахунківнамагаємося їх задовольнити шляхом пошуку компромісів.

Звертайтеся!

Безкоштовна консультація фахівців компанії «Реновація Бухгалтерського обліку»

Щоб отримати вичерпну відповідь на своє питання від наших фахівців, не забудьте будь ласка спочатку заповнити поля з контактною інформацією